postheadericon З історії гімназії

img_5119

Вже більше 16 років функціонує у районному центрі заклад нового типу-гімназія селища Братське. Вона має свою історію, традиції, досягнення, якими пишаються педагогічний колектив, вихованці навчального закладу.

Навчальний заклад  бере свій початок від 1900 року, коли було започатковане Братське двокласне училище, в яке на навчання брали 10-12 річних дітей. Термін навчання був 6 років. Першим директором став Федір Олександрович Пивоваров.

У першому класі було 4 відділення, у другому-2. У кожному відділенні був свій учитель. Всього в училищі навчалося 200 учнів з Братської волості. В училищі вивчали Закон Божий. Окремими предметами були корзиноплетіння та бджільництво.

Після подій 1917 року училище було перейменоване у Братську семирічну школу. У 1934-1935 роках було відкрито 3-й клас: школа стала середньою. Перший випуск був у 1937 році. 10 учнів закінчили десятий клас.

У 1955-1956 роках відділилася Братська середня школа № 2- навчальних закладів у селищі стало 2.

Братська середня школа №1 протягом багатьох років була взірцевим навчальним закладом. У 2000 році Братська середня школа №1 відзначала свій 100- літній ювілей. У цьому ж році виникла ідея створення навчального закладу нового типу в нашому селищі.

У 2001 році в райцентрах Миколаївщини були створені гімназії у Новому Бузі, Новій Одесі, Снігурівці та Братському. Нам випала честь бути першими в області.

1 вересня 2001 року у десяту річницю незалежності України, на базі колишньої Братської середньої школи №1 відповідно до розпорядження Миколаївської обласної державної адміністрації від 16 лютого 2001 року № 82-р відкрилася гімназія селища Братське, основним завданням якої є підтримка обдарованої молоді.

Була розроблена концепція діяльності гімназії. Тут навчаються учні 5-11 класів, що пройшли

конкурсний відбір.

Навчальний процес у гімназії  організовують педагоги. З них: відмінники освіти України: М.О. Толстік,

Л.М. Петровська, О.В. Тихонюк;

учителі-методисти: Н.М. Коваль, М.О. Толстік, Л.М. Петровська,

О.А. Кравець,

В.І. Глаголенко, В.В. Білай, Л.А. Пигина, Р.Г. Підборський;

старші вчителі: О.В. Тихонюк, А.М. Білик,

М.К. Голомб, Г.Л. Авдєєва, В.В. Толстік,    В.І. Одинська, О.Ю. Галєба;

вчителі вищої категорії –

17, першу має троє вчителів.

Майже весь колектив відзначений нагородами Міністерства освіти і науки України.

А нагрудним знаком «Василь Сухомлинський» за час існування гімназії  нагороджені

О.В. Тихонюк,

Н.П. Заболотько, Т.І. Шевченко.

Педагогічний колектив гімназії – один із найсильніших у районі та області.

На заслуженому відпочинку перебувають ветерани педагогічної праці:

Н.П. Заболотько,

Т.І.Шевченко,

подружжя Н.Г. і М.В. Буньки, М.В. Цисс,    Л.М. Онопрієнко, Л.І. Онопрієнко,

А.А. Здарський,Л.Л. Корнацька,

А.М. Коноваленко, В.Г. Мельниченко.

В народі кажуть, що професія вчителя від Бога, а всі інші професії від учителя.

Знаково, що після закінчення педагогічних вузів випускники гімназії повертаються до свого

улюбленого навчального закладу і продовжують найкращі традиції своїх учителів і гімназії.

Це – Л.В. Сушко,  Н.І. Угріна,     О.М. Цисс,

А.М. Стеценко,  Т.М. Кислякова,  А.І. Доні.

Добре заявили про себе і молоді педагоги: потомственний учитель

А.П. Тягнирядно,

вчителі Т.М. Степанова та К.О. Скок.

Дата  народження  гімназії: 16 лютого 2001 року

на базі Братської СШ №1, яка в 2000 році відзначила своє 100-річчя.

Адреса: вул. Сухомлинського, 30,

селище Братське,