postheadericon Соціальний педагог

Соціальний педагог – це педагогічний працівник, основна мета роботи якого полягає у забезпеченні соціально-правового захисту учнів гімназії та попередженні впливу негативних соціальних чинників на формування та розвиток особистості дитини.

• Соціальний педагог працює над:
    – соціально-педагогічним супроводом дітей, які потребують особливої уваги;
    – профілактикою негативних явищ та пропагандою здорового способу життя;
    – захистом прав дітей.
    Функції роботи:
    – Діагностична: вивчення особливостей діяльності та розвитку учнів, визначення рівня знань про вплив на організм шкідливих звичок, дослідження спрямованості впливу колективу, мікросередовища, сімейного виховання тощо.
    – Прогностична: прогнозування посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації.
    – Консультативна: рекомендації учням, батькам, вчителям, молодіжним об’єднанням з питань розв’язання конфліктів та проблемних ситуацій.
    – Захисна:захист прав дітей, представлення їх інтересів в різноманітних інстанціях.
    – Профілактична:запобігання негативним проявам в учнівському середовищі, пропаганда здорового способу життя.
    – Соціально-перетворювальна: соціально-педагогічний захист соціально незахищених категорій дітей, сприяння професійному самовизначенню.
    – Організаційна: координація взаємодії всіх суб’єктів виховання, сприяння участі дітей у науковій, технічній, художній творчості.
    А також:
  • Переконує учнів у доцільності дотримання соціально значимих норм та правил поведінки, ведення здорового способу життя;
  • Сприяє запобіганню негативним явищам в учнівському середовищі;
  • Здійснює соціально-педагогічний супровід навчальио-виховного процесу, соціально-педагогічний патронаж соціально незахищенних категорій дітей;
  • Сприяє соціальному і професійному визначенню особистості, дбає про професійне самовизначення та соціальну адаптацію молоді;
  • Забезпечує дотримання норм охорони та захисту прав дітей і підлітків, представляє їхні інтереси у різноманітних інстанціях (службі у справах дітей, міліції, суді тощо);
  • Координує діяльність й взаємодію всіх суб’єктів соціального виховання;
  • Сприяє соціально корисній діяльності дітей і підлітків;
  • Веде відповідну документацію та статистичну звітність за результатами роботи в навчальному закладі;
  • Бере участь у роботі педагогічної ради школи, нарадах та інших заходах.

Файли для скачування:

DSC00922 DSC00948