23.01.2018

postheadericon День Соборності

Велична і свята, моя ти Україно,

Лише тобі карать нас і судить.

Нам берегти тебе, Соборну і єдину,

І нам твою історію творить!

Ліна Костенко

День Соборності України – свято, що відзначається щороку в день проголошення возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Це свято відзначається щорічно, але особливо урочисто воно пройшло сьогодні, бо саме зараз єднання і любов до неньки – України так потрібні. З нагоди цієї дати в гімназії селища Братське відбувся святковий захід «Україно, соборна державо, cонцесяйна колиско моя», який підготували учні 8-А  класу разом з педагогом-організатором гімназії Бєлих Тетяною Миколаївною.

Кравченко Валентин та Бойченко Ліна розповіли про історичні події, які сприяли Соборності України. Прекрасно і зворушливо прозвучала пісня  у виконанні Катерини Скрипник «Ти моя Україна». З великою любов’ю учні 6-А класу Корінь Крістіна, Павленко Антон та Тищенко Анастасія продекламували вірші про Україну.

Пахомова Віолетта, Попкова Аліна та Запєка Катерина звернулись до присутніх зі словами  віри  в те, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Закликали гімназистів плекати  все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності. А наприкінці урочистої лінійки, як символ єднання всієї України, учні гімназії взялися за руки, утворивши «живий ланцюг»,  під пісню єднання «Разом і до кінця» у виконанні учениці 10 класу Стеценко Інни.

Ще цього дня учні 10-11 класів на уроках історії переглянули документальний фільм «Велика злука УНР та ЗУНР», а для  учнів 8-А класу проведено  тематичний урок  «Возз’єднались в ті далекії роки наші предки на віки»

Бібліотекар Паращенко О.М. підготувала тематичну виставку літератури «Люби і знай свій рідний край».

Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.

Січень 2018
« Гру   Лют »