16.10.2018

postheadericon ТИЖДЕНЬ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ

ТИЖДЕНЬ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ

Споконвіку 14 жовтня люди відзначали християнське і народне свято – Покрову Пресвятої Богородиці.
За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ’я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячій молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця з’явилася перед людьми та покрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей. Вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.
З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. Божа Матір Покрова вважалася покровителькою запорозьких козаків. Головним храмом на Січі був Покровський. Козаки, ідучи у похід, брали з собою образок Покрови як священний оберіг.
З 2014 року згідно з указом Президента України цей день визнано як День захисника України.

З нагоди цих свят в гімназії протягом тижня панувало святкове напруження і піднесений настрій, адже кожен класний колектив приймав участь у різноманітних заходах. Тиждень козацької слави розпочався лінійкою     «Козацькому роду нема переводу».  Зі щирими словами   учні звернулись до наших солдатів: «Ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого!  А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!
З Днем захисника України!!!»

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто поліг на полі бою, захищаючи наше сьогодення.

Далі естафету підхопили учні 5-11 класів, долучившись до організації щорічних спортивних змагань  «Ну-мо, козаченьки!». Для учнів 7-8 класів пройшов бібліотечний захід «Нащадки козацької слави». Учні 6-го класу змагались в конкурсній програмі «Молоденькі козаченьки».

На  завершення тижня було проведено військово-спортивне свято   серед учнів 9-11 класів. Хлопці з задоволенням брали участь у конкурсах, показували свою фізичну силу, спритність, швидкість, винахідливість.

Саме такі заходи демонструють підготовку та загартованість сучасної молоді до майбутніх випробувань, їх щиру любов до Батьківщини, шанування історії свого народу.

Жовтень 2018
« Вер   Лис »