postheadericon Андріївські вечорниці

Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу.
У народі свято Андрія Первозванного називають Калитою. Воно вважається парубочим, оскільки в Андріївську ніч парубкам дозволено бешкетувати і робити різні збитки, а дівчата цієї ночі можуть дізнатись свою долю.

Так, напередодні Андрія, в районному будинку культури відтворили обряд проведення українських вечорниць, під час якого звучали веселі аутентичні пісні, виконувались запальні танці під акомпанемент живої музики, ворожили на долю при свічках та провели багато інших забав, що є традиційними для святкування.
Гості свята мали можливість поринути у давні часи і побувати на ярмарку, який відтворили у фойє учні шкіл Братського та наші гімназисти.
Яскравим виступом учні гімназії закликали гостей купувати смаколики, гадали на щастя та створювали гарний настрій всім присутнім.
Завдяки спільним зусиллям батьків, учнів та вчителів святкові столи вгиналися від різноманітних страв української кухні. Святково виглядало «дерево доброти» прикрашене печивом «миколайчиками», кошти від продажу яких пішли на подарунки діткам з Братського реабілітаційного центру.
Особлива подяка мамам учнів 5-го класу Ляшенко Л., Макалець В. та Рожковій О., які приготували найбільше страв та ще й одягнені у вишиванки жваво торгували на імпровізованому ярмарку.

Грудень 2018
« Лис   Січ »