postheadericon Міжнародний День рідної мови

Над усі багатства і припливи мод

Шануймо мову серцем і вустами.

Народ без мови-це вже не народ,

Без мови всі ми б сиротами стали.

Ідуть гріхи за нами і борги.

Від них зректися не шукаймо броду,

Шануймо мову над усі боги

Якщо ми хочем зватися народом

21 лютого — Міжнародний День рідної мови. І кому ж, як не нам, носіям однієї з найбільш милозвучних мов світу, про це пам’ятати? Українській мові присвячують вірші, а україномовні пісні порівнюють зі співом птахів.Рідна мова для кожної людини є важливим елементом культурної свідомості. Вона накопичує традиції й досвід попередніх поколінь і дозволяє передати їх нащадкам. Мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу.

У цей день в нашій школі  пройшли заходи  під гаслом  «Відчуй смак української мови!..».

Учнями 9-го класу та вчителем української мови та літератури Левицькою Н.В. було підготовлено літературно-музичну композицію «Кращої, ніж рідна, мови не буває…» , під час якої  лунали вірші, пісні, сценки про мелодійну, дивовижну мову нашої держави.       Із уст дітей лунали слова, що мова – це Божий дар, а мовлення – неоціненний скарб, цілюще джерело.

Проведено інформаційний урок для учнів 8-А та 10-Б класів «Тернистий шлях української мови».

Для всіх бажаючих читачів,  бібліотекар Паращенко О.М. підготувала  книжкову виставку «Українська рідна мова – барвінкова, калинова, солов’їна» . Вчителі-мовники Кравець О.А. та Стеценко А.М. провели цікаві та пізнавальні вікторини, ігри, конкурси, а саме: «Кожному миле його слово рідне», «Мово українська, мово солов’їна!» тощо.

В цей день  гімназисти  мали можливість поринути у чудовий і прекрасний світ нашої рідної мови, відчути її багатство, мелодійність, красу.

Лютий 2020
« Січ   Бер »